Upravit stránku

Přeloučská automobilka AVIA pokračuje v přípravách k návratu na trh. Kromě výroby cca 60 vozidel, která budou směřovat především k AVIA dealerům jako demo vozidla, dodává AVIA na trh i náhradní díly, o které je velký zájem.

„Nechceme návrat na trh uspěchat. Chceme si být naprosto jisti, že dodáváme vynikající vozidlo za slušnou cenu. Proto se dlouhodobě soustředíme zejména na kvalitu a optimalizaci procesů a chceme dál pracovat na efektivitě výroby,“ uvádí ředitel automobilky Martin Šustek.

AVIA, i když se jedná o tradiční českou značku, je de facto nejmladší automobilka na českém trhu a vedle kopřivnické Tatry jediným českým výrobcem užitkových aut. Vzhledem k potřebě přestěhovat výrobu do nové lokality a získat nové homologace se z hlediska potřebné přípravy jednalo o výstavbu výrobního podniku na zelené louce.

Skupina CSG koupila automobilku, tehdy ještě sídlící v pražských Letňanech, v roce 2016. V roce 2017 přestěhovala výrobu z předimenzovaných pražských prostor do Přelouče do prostor bývalého vojenského opravárenského podniku, kde byla na podzim obnovena výroba.