Upravit stránku

Na stavebním veletrhu CTT Moskva se představila modernizovaná verze AVIA Euro V. Jedná se o předehru k chystanému představení nového vozidla AVIA Euro VI v České republice.

CTT Moskva je nejvýznamnější stavební veletrh ve východní Evropě, nabízející komplexní přehlídku inovativního stavebního vybavení, strojů a technologií. Veletrhu CTT se účastní přes 500 vystavovatelů z 27 zemí na ploše 65 000 m2. Veletrh navštěvuje pravidelně 20 000 registrovaných návštěvníků z 60 zemí.

Automobilka AVIA, která po čtyřech letech obnovuje výrobu pod novým vlastníkem, zde prezentovala vozidlo AVIA D120 Euro V v provedení 4x2, které svou konfigurací představuje pro zákazníky preferovaný produkt v kategorii středních nákladních užitkových vozidel v regionu východní Evropy. Zároveň tím došlo k odhalení podoby nového faceliftu tohoto tradičního českého automobilu.

V Moskvě vystavené vozidlo je vybaveno čtyřválcovým motorem Cummins ISB 4.5E5 207 o objemu 4462 cm3 a výkonu 152 kW (207 k) a manuální šestistupňovou převodovkou ZF6S850. Celková hmotnost vozidla je 11 990 kg.

Zahájení sériové výroby vozidla Euro VI i vozidel v dalších emisních třídách se plánuje na podzim letošního roku v Přelouči, kam se výroba postupně stěhuje z areálu v pražských Letňanech.