Upravit stránku

V září roku 2017 AVIA Motors představila novou řadu vozů AVIA pod obchodním názvem INITIA. Vozy jsou provedeny v emisní třídě EURO VI, tedy emisní třídě povinné pro nové registrace vozů v Evropské unii. Variabilita a mnoho konfigurací charakterizuje i tuto novou řadu vozů AVIA.

Nejžádanější konfigurací je AVIA D120 4x2, které je v současnosti nosným produktem AVIA Motors. Vozidla AVIA ve verzi 4x2 jsou využívané především v oblastech stavebnictví, distribuce a komunálních služeb. 

Dalším krokem AVIA Motors je také příprava AVIA D 120 ve verzi 4x4, která je vhodná do středního a lehkého provozu, pro sektor zemních prací, a také komunálních služeb.

Velmi zajímavým a z hlediska historie tradičním produktem AVIA jsou dodávky pojízdných či nepojízdných podvozků. Klíčovým produktem pro východní trhy jsou vozy AVIA řady D s novým faceliftem v emisní třídě EURO V.

Hlavními vlastnostmi vozů AVIA jsou nejlehčí podvozek a největší užitná hmotnost ve své kategorii, což příznivě ovlivňuje nižší spotřebu a vyšší výkon. Vozy AVIA jsou efektivní a šetří čas i peníze. Kompaktní rozměry kabiny jsou výhodou pro provoz v úzkých ulicích měst a ve ztížených podmínkách. Příjemný design a pohodlí interiéru nabízí příjemné pracovní prostředí.

Výběr z hmotnostních kategorií od 7,5 tun do 12 tun, variant rozvorů, pohonů 4x2 a 4x4, tří verzí kabin a velikosti kol 17,5“ a 19,5“ dává možnost individuálního řešení každého vozu.